Římskokatolická farnost

INFORMACE Z FARNOSTI
HRADEC NAD MORAVICÍ
11. 11. 2018

V tomto týdnu v liturgii vzpomínáme:
- V pondělí – památka sv. Josafata
- V úterý – památka sv. Anežky České
- V pátek – třetí pátek v měsíci spojený s modlitbou k Božímu milosrdenství
- V sobotu – památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice

1. Příští neděli sbírka bude určená na podporu českého biblického díla.
2. V nejbližší čtvrtek v naši farnosti budeme hostit kněze našeho opavského děkanátu. Setkání kněží začne mši sv. za všechny zemřelé kněze z našeho děkanátu v 9.30 hod. Jste srdečně zvaní k účasti a modlitbě.
3. Dnes si můžete vyzvednout lístek k objednávání mši sv. na příští rok. Od neděle 18. listopadu budeme zapisovat mše sv. za živé, tzn. výroční mše sv., životní a manželská jubilea, mše sv. za různé organizace a také mše sv. v kaplích a ostatní mimořádné bohoslužby. Mše sv. za zemřelé budeme zapisovat od 25. listopadu.
4. Děti ať nezapomenou na svůj nedělní obrázek.
5. Děkuji, milí farníci a hosté, za společné slavení eucharistie. Prosme nyní Hospodina, ať nám žehná do našeho nedělního odpočinku a také ke všem dobrým věcem, které chceme uskutečňovat v tomto týdnu.

Mešní úmysly v roce 2019

Biskupské ocenění

Slavností svaté Hedviky uctila ostravsko-opavská diecéze v úterý 16. října svou patronku. V tento den biskup František Václav Lobkowicz udělil ocenění věřícím, kteří se dlouhodobě angažují ve svých farnostech. Mezi oceněné patří p. Mgr. Helena Víchová, která byla vyznamenaná za angažovanost ve farnosti, obětavou katechetickou a pedagogickou činnost v Církevních a Státních školách a příkladný život křesťanské rodiny. Srdečně gratulujeme.

Biřmování 2019

Třetí setkání zájemců o přijeti v roce 2019 svátosti biřmování a ostatních svátosti se uskuteční v neděli 9.12.2018. Všechny zveme na mši sv. v 9.00 hod.

Festival Dechovek v Polsku

Hradecká dechovka na Festivalu v Polsku.
Vystoupení najdete v čase 2:15:00
otevrene_chramy_2017_plakat.jpg

Studio Hedvika - Radio Proglas

Hradecká farnost na svatojakubské cestě do Santiaga