Římskokatolická farnost

INFORMACE Z FARNOSTI
HRADEC NAD MORAVICÍ
14. 10. 2018

V tomto týdnu v liturgii vzpomínáme:
- v pondělí – památka sv. Terezie od Ježíše
- v úterý – Slavnost sv. Hedviky
- ve středu – památka sv. Ignáce Antiochijského
- ve čtvrtek – svátek sv. Lukáše

1. Pán Bůh zaplať za dnešní dary na potřeby farnosti. Děkuji také našemu sboru za skvělé vystoupení minulou neděli.
2. Měsíc říjen, je spojený s modlitbou růžence. V našem kostele se modlíme růženec před každou mši sv. Udělejme si čas na tuto modlitbu. Ve středu se koná akce „Milion děti se modlí růženec“.
3. V pátek večer uctíme Boží milosrdenství během mše sv. a následné pobožnosti.
4. Příští neděli se budeme modlit za světové misie a svým darem podporovat působení těch, kteří opustili své domovy, aby nesli radostnou zvěst o Kristu celému světu. Papež František vždy připomíná, abychom aspoň jednodenní výdělek věnovali misiím.
5. Blíží se dušičkový týden, proto ode dneška v zákristii je možnost odevzdat napsané na lístkách jména zemřelých, tzv. „OTČENÁŠKY”, které se budou číst přede mší svatou 02.11 a 6.11. Je možné si dnes vyzvednout u vchodu do kostela „dušičkový lísteček“ a doma v klidu čitelně napsat jména svých drahých zesnulých a pak ho během týdne nebo v neděli přinést do kostela. Za tyto zemřelé se v ten den bude sloužit mše svatá. (Za dary, které se vyberou, budou také slouženy v následujících dnech a měsících mše svaté mimo naši farnost, zvlášť v pohraničí) Podrobný pořad dušičkových bohoslužeb je v letáčku a bude upřesněn příští neděli.
6. Děti ať nezapomenou na svůj nedělní obrázek. K dispozici jsou katolické kalendáře.

Biřmování 2019

Druhé setkání zájemců o přijeti v roce 2019 svátosti biřmování a ostatních svátosti se uskuteční v neděli 4.11.2018. Všechny zveme na mši sv. v 9.00 hod.
Hradec plakát A3.jpg

Festival Dechovek v Polsku

Hradecká dechovka na Festivalu v Polsku.
Vystoupení najdete v čase 2:15:00
otevrene_chramy_2017_plakat.jpg

Studio Hedvika - Radio Proglas

Hradecká farnost na svatojakubské cestě do Santiaga