Římskokatolická farnost

INFORMACE Z FARNOSTI
HRADEC NAD MORAVICÍ
9. 12. 2018

V tomto týdnu v liturgii vzpomínáme:
- Ve čtvrtek – památka sv. Lucie
- V pátek – památka sv. Jana od Kříže

1. Pán Bůh zaplať za dnešní sbírku na potřeby diecéze. Sbírka příští neděle bude určená na potřeby naší farnosti.
2. Trvá doba adventní a s ním spojené rorátní mše sv. tzn. mše sv. o Panně Marii v době adventní. RORÁTNÍ MŠE SV. se konají ve středu a v pátek v 17.30 hod.
3. V neděli slavíme 3. adventní neděli zvanou „Gaudete“ tj. neděle radosti. Ten den se výjimečně v adventní době může zdobit oltář květinami a kněz použije růžovou barvu ornátu.
4. Předvánoční návštěva nemocných a starších farníků se uskuteční ve středu v Brance, Chvalíkovicích a Kajlovci a ve čtvrtek v Žimrovicích a Hradci.
5. Blížící se svátky vybízejí nás k přijetí svátosti smíření. Už tento týden příležitost ke zpovědi bude ve středu od 17.00 hod. a v pátek od 17.00 hodin.
6. Příští neděli bude možnost zakoupit vánoční oplatky.
7. Děti ať nezapomenou na svůj nedělní a rorátní obrázek.

Biřmování 2019

Třetí setkání zájemců o přijeti v roce 2019 svátosti biřmování a ostatních svátosti se uskuteční v neděli 9.12.2018. Všechny zveme na mši sv. v 9.00 hod.

Mešní úmysly v roce 2019

Biskupské ocenění

Slavností svaté Hedviky uctila ostravsko-opavská diecéze v úterý 16. října svou patronku. V tento den biskup František Václav Lobkowicz udělil ocenění věřícím, kteří se dlouhodobě angažují ve svých farnostech. Mezi oceněné patří p. Mgr. Helena Víchová, která byla vyznamenaná za angažovanost ve farnosti, obětavou katechetickou a pedagogickou činnost v Církevních a Státních školách a příkladný život křesťanské rodiny. Srdečně gratulujeme.

Festival Dechovek v Polsku

Hradecká dechovka na Festivalu v Polsku.
Vystoupení najdete v čase 2:15:00
otevrene_chramy_2017_plakat.jpg

Studio Hedvika - Radio Proglas

Hradecká farnost na svatojakubské cestě do Santiaga