Římskokatolická farnost

INFORMACE Z FARNOSTI
HRADEC NAD MORAVICÍ
5. 8. 2018

V tomto týdnu v liturgii vzpomínáme:
- v pondělí - svátek Proměnění Páně
- ve středu – Památku sv. Dominika
- ve čtvrtek – Svátek sv. Terezie Benedikty od Kříže
- v pátek – Svátek sv. Vavřince
- v sobotu – památka sv. Kláry

1. V tomto týdnu během všedních dnů mše sv. v našem kostele nebudou.
2. V době od 6. do 17. 08. v souladu s kánonem 533 §2 Kodexu kanonického práva, následuje dovolená duchovního správce farnosti. V této době budou mše sv. podle rozpisu, který jste obdrželi minulou neděli. Akutní záležitosti hlaste na telefonním čísle 603 563 795. V případě pohřbu zastupuje P. Adam Malek z Komárova.
3. Čtvrthodinový dokument o Charitě Opava pod názvem „Opavská inspirace“ premiérově odvysílá v sobotu 11. srpna ve 21.55 hodin TV NOE. Ve filmu s patnáctiminutovou stopáží uvidíte jako hlavního průvodce zakládající členku Charity Opava a její první ředitelku Aničku Ekslerovou, kterou režisér Martin Žucha navštívil doma na Vysočině. Kromě ní ale zazní výpovědi mnoha dalších lidí, především současného ředitele Jana Hanuše. Dokument se pak na TV NOE dočká ještě dvou repríz v pondělí 13. srpna v 6.05 hodin a úterý 14. srpna ve 13.25 hodin. Hned poté ho Charita Opava vystaví na svých webových stránkách.
4. Děti ať nezapomenou na nedělní sladkost.

INFORMACE Z FARNOSTI
HRADEC NAD MORAVICÍ
12. 8. 2018
V tomto týdnu v liturgii vzpomínáme:
- v úterý – Památku sv. Maxmiliána Marie Kolbého
- ve středu – Slavnost Nanebevzetí Panny Marie
1. Příští neděli sbírka bude určená na potřeby farnosti a opravy.
2. Ve středu v den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie zveme do konkatedrály v Opavě na mše sv. v 6.00 a v 7.00 hod.
5. Ve středu mše sv. nebude a v pátek mše sv. v našem kostele bude v 17.30 hod. V pátek budeme uctívat při mši sv. Boží milosrdenství a také se pomodleme modlitbu korunky.
6. Děti ať nezapomenou na nedělní sladkost.

Festival Dechovek v Polsku

Hradecká dechovka na Festivalu v Polsku.
Vystoupení najdete v čase 2:15:00
otevrene_chramy_2017_plakat.jpg

Studio Hedvika - Radio Proglas

Hradecká farnost na svatojakubské cestě do Santiaga