Římskokatolická farnost

INFORMACE Z FARNOSTI
HRADEC NAD MORAVICÍ
17. 6. 2018

1. Liturgie v tomto týdnu vzpomíná: v úterý – památku sv. Jana Nepomuka Neumanna, ve čtvrtek – sv. Aloise Gonazgu.
2. Příští neděli karmášová sbírka bude určená zaplacení oprav ve farní budově a na další opravy.
3. Letošní pouť ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla – tzv. karmáš budeme prožívat příští neděli 24. června. Slavnost patronů kostela je jednou s největších slavnosti v liturgickém roce a naše slavnostní prožívání tohoto dne je svědectvím naši víry a věrnosti odkazu evangelia, věrnosti svědectví apoštolů mučedníků a také projevem lásky k našemu farnímu společenství. Abychom v tomto duchu prožili tento den, pozvali jsme do naší farnosti P. Alfréda Volného, ředitele konviktu kněžského semináře v Olomouci, který nás obohatí Božím slovem. Mše sv. budou v 7.30 a v 9.00 hod. Odpoledne srdečně zveme na sváteční nešpory. Je to modlitba Církve, ve které čerpáme z bohatství žalmu a zpěvu. Doufám, že v co největším počtu, spolu jako farnicí a také hosté, které pozvete na tuto slavnost, prožijeme tuto slavnost a poděkujeme našim patronům za jejich ochranu.
4. Dnes v neděli 17.6 se koná v mém rodišti festival dechových orchestrů. Hlavním bodem programu bude vystoupení naší dechovky. Kdyby někdo se chtěl spolu s námi vydat na cestu do Radzionkowa ať se nahlásí. Odjezd autobusu v 13.30 hod. z Hradce, zastávka u pekárny. Návrat ve večerních hodinách.
5. Příští neděli naši farnost navštíví také poutnici - cyklisté z Radzionkowa, kteří chtějí spolu s námi prožit poutní slavnost.
6. Děti ať si vyzvednou NEDĚLNÍ DÁREK.
7. Každý, kdo se opírá o Boha, může čerpat z jeho požehnání! Proto se k němu nyní s důvěrou obraťme a prosme o tento dar.
raadz.jpg
otevrene_chramy_2017_plakat.jpg

Studio Hedvika - Radio Proglas

Hradecká farnost na svatojakubské cestě do Santiaga